Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır?

5/5 - (4 Oy)

Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır? – Bazen çeşitli sebeplerle arkadaşlar, sevgililer veya çiftler arasında anlaşmazlıklar, tartışmalar ya da kişisel farklılıklar ortaya çıkabilir. Özellikle bu tür durumlarda erkeklerin sığındığı ve en çok tercih ettiği eylemlerden biri de karşı tarafı engellemektir.

Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır?

Bu durum kadınlar için oldukça can sıkıcı olabilir ve özellikle erkeğin bu engeli kaldırıp kaldırmayacağı veya ne zaman kaldıracağını düşünmeye başlarlar. Engelleyen erkek ne zaman engeli kaldırır? Sorusu da bu noktada cevabı en çok merak edilen sorulardan biri olsa da kesin bir cevap vermek mümkün değildir.

Yaşanan olayın nedeni, büyüklüğü, erkeğin psikolojisi, sevgi durumu gibi pek çok faktör, erkeğin engeli kaldıracağı ve tekrardan konuşmaya başlayacağı süreyi etkileyebilir. Peki, Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır?

Engelleyen Erkek Psikolojisi

Erkeğin kız arkadaşını engellemesi, karmaşık duygusal ve psikolojik faktörlere işaret edebilir. Bu davranışın arkasındaki psikolojiyi anlamak için bazı olası sebepleri bilmek ve anlamak önemlidir. Peki, Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır?

Duygusal KaçışErkek, ilişkideki duygusal zorlukları ve çatışmaları başa çıkamayacak kadar büyük bulabilir. Telefonu engellemek, duygusal acıdan kaçma arzusunu yansıtabilir.
Çatışmadan Kaçınmaİlişkideki anlaşmazlıklardan veya tartışmalardan kaçınmak için iletişimi kesme düşüncesi olabilir. Bu şekilde, yüz yüze gelmek yerine çatışmalardan uzak durmaya çalışabilir.
Kontrol ve GüçTelefonu engelleme, erkeğin ilişkideki kontrolünü elinde tutma isteğine işaret edebilir. İlişkiyi bitiren taraf olmak, kendisine üstünlük hissi verebilir.
Bağlanma KorkusuDaha derin duygusal bağlantılardan kaçınma ihtiyacı olabilir. Engellemek, duygusal bağlantıdan kaçınarak ilişkiyi sınırlamayı amaçlayabilir.
Duygusal ManipülasyonÖnceki bir incinme sonrası intikam alma düşüncesi olabilir. Telefonu engellemek, karşı tarafa acı verme veya suçluluk hissettirme amacını taşıyabilir.
Kişisel Alan ve ÖzgürlükBireysel alan ihtiyacı veya özgürlük arzusu olabilir. Telefonu engellemek, kişisel alanını koruma isteğini yansıtabilir.
Hazır OlmamaDuygusal olarak yeni bir ilişkiye veya ilişkinin ileri aşamalarına hazır hissetmeme durumu olabilir. Engellemek, ilişkiden kaçma yolunu temsil edebilir.
Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır?

Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır?

Engelleyen erkek ne zaman engeli kaldırır? Sorusunu detaylı bir şekilde ele alacak olursak; Öncelikle her erkeğin psikolojisi birbirinden farklıdır. Özellikle yaşanan olay neticesinde karşı tarafı engelleyen erkeğin bu engeli kaldırma süresi, kendi içerisinde bu sorunu ne zaman çözebileceğine, ne kadar dayanabileceğine veya ne kadar zamana ihtiyaç duyduğuna göre değişebilir.

Uzun süreler boyunca düşünen erkeklerin yanı sıra kısa sürede yaşanılan sorunu kendi içerisinde çözerek engeli kısa bir sürenin ardından kaldıran erkekler de vardır. Bu konuda erkeğinizi yakından tanımanız, bu durumda engeli ne zaman kaldırabileceği konusunda bir tahminde bulunmanızı kolaylaştırabilir.

Engeli kaldıran erkek ya bu sorunu kafasında tamamen çözmüştür ve sizinle tekrar iletişim kurmak istiyordur ya da bu ilişkiyi tamamen sona erdirmek ve son sözlerini söylemek istiyordur. Engelleme süresi özellikle erkeğin sevgisi ve bu ilişkiye bakış açısına göre de bu nedenle değişebilir.

Çok seven erkek genellikle ayrı kalmaya çok fazla dayanamaz ve engeli kısa sürede kaldırır. Yaşanan büyük bir olaysa, bu durumda da engeli kaldırmayan erkek bu sorun için uzun bir süreye ihtiyaç duyabilir.

Engelleyip Engeli Kaldıran Erkek Ne Düşünür?

Engelleyip engeli kaldıran erkek, kız arkadaşını engelledikten sonra engeli kaldırdığında farklı düşüncelere sahip olabilir. Bu düşünceler kişisel deneyimlerine, duygusal durumlarına, ilişkilerine ve içsel dinamiklerine bağlı olarak değişebilir.

Erkek, engellemenin ardından duygusal bir refleksle hareket ettiğini fark edebilir. Pişmanlık ve özür duygularıyla engeli kaldırabilir ve karşı tarafa hatırlamayacağı veya yaralayıcı olmayan bir şekilde geri dönmek istediğini iletebilir.

Ayrıca erkek, ilişkiye veya iletişime devam etmek istediğini ve engelleme davranışının bunun önünde bir engel olduğunu fark edebilir. Engeli kaldırarak, ilişkiyi sürdürmeye veya iletişimi yeniden kurmaya olan isteğini gösterebilir.

Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır? merak ediyorsanız; Zaman geçtikçe ve duygusal yoğunluk azaldıkça, erkek daha objektif bir perspektif kazanabilir. Bu durumda erkek engeli kaldırarak, konuyu daha olgun ve sağduyulu bir şekilde ele almak istediğini ifade edebilir.

Bunun yanı sıra engeli kaldırma eylemini, duygusal olarak yeni bir açıdan bakmak veya ilişkinin değerini daha iyi anlamak için bir fırsat olarak görebilir. Ancak engellemeyi kaldırma eylemi, erkeğin kafa karışıklığını da yansıtabilir. İlişkinin geleceği veya duygusal durumu hakkında erkek belirsizlik içinde olabilir.

Engelleyen Erkek Pişman Olur Mu?

Her birey farklıdır ve duygusal tepkileri de bu nedenle farklı olacaktır. Bir erkek engeli neden kaldırır? Sorusunun cevabını arıyor ve engelleyen erkek pişman olur mu? Diye düşünüyorsanız, bir erkeğin engelleme kararı sonrası yaşayacağı pişmanlık genellikle engeli kaldırmasındaki en büyük nedendir.

Özellikle yaşanan olayı kendi içerisinde çözüme kavuşturduktan sonra kendisini değil de sizi haklı görürse, bu durumda büyük bir pişmanlık yaşayarak engelinizi kaldırabilir ve aranızı düzeltmek için adımlar atabilir.

Ancak engeli kaldırsa da yaptığından pişman olmayan erkekler de olabilir. Özellikle karşı tarafı haksız ve suçlu bulması halinde kendisini suçlu hissetmeden ve yaptığından pişman olmadan engeli kaldırarak yeni bir iletişim fırsatı tanıyabilir. Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır? merak ediyorsanız yanıtı bu şekildedir.

Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır?
Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır?

Bir Erkek Neden Engeli Kaldırır?

Bir erkek neden engeli kaldırır? Sorusuna yanıt arayan kadınlar için bir erkeğin engelledikten sonra engeli kaldırma nedenleri oldukça çeşitli olabilir. Bu nedenler, duygusal duruma, ilişki dinamiklerine ve bireyin karakterine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ancak erkeğin engeli kaldırma nedenlerinden bazıları şunlar olabilir.

 • Pişmanlık
 • İletişimi Yeniden Kurma İsteği
 • Duygusal İhtiyaçlar
 • Anlayış ve Empati
 • Özür Dileme
 • İlerlemek İsteme
 • Kişisel Farkındalık
 • İlişkiyi Kurtarma İsteği
 • Uyum Sağlama
 • İlişkiyi Sonlandırma İsteği

Sizi Engelleyen Erkeğe Nasıl Davranmalı?

Bir erkek sizi engellediyse ve bu durumla başa çıkmak istiyorsanız, olgun ve sağduyulu bir şekilde hareket etmek önemlidir.  Öncelikle duygusal tepkileri kontrol altında tutmaya çalışın. Sinirlenmek veya öfkelenmek yerine sakin ve saygılı bir tavır sergileyerek iletişimi açık tutmaya çalışın.

Erkeğin duygusal bir tepki verme veya düşüncelerini netleştirme sürecine ihtiyacı olabilir. Bu nedenle, bir süre beklemek ve alan vermek iyi bir fikir olabilir. Ayrıca sizi engelleyen kişinin duygusal tepkileri ve davranışları konusunda dikkatli olun.

Kendinizi korumak ve rahatsız hissettiğinizde uzaklaşmak önemlidir. Eğer bu kişinin duygusal bir tepki sonucu sizi engellediğini düşünüyorsanız, anlayışlı olmaya çalışın. İnsanlar bazen anlık tepkilerle yanıt verebilirler.

Eğer ilişkinizde anlayışlı bir şekilde devam etmek istiyorsanız, erkeğe iyi niyetli bir şekilde yaklaşın. İletişimi düzgün ve olgun bir şekilde sürdürmeye çalışın. Düşüncelerinizi ve hissettiklerinizi dürüst ve açık bir şekilde ifade edebilirsiniz. Ancak bunu yaparken saldırgan olmamaya özen gösterin.

Engellenen Bir Erkek Ne Hisseder?

Engelleyen bir erkek, yaşanan duruma ve kendi içerisinde düşündüklerine, psikolojisine bağlı olarak farklı hisler yaşayabilir. Bu hisler şunlar olabilir.

 • Şaşkınlık
 • Üzüntü ve Hayal Kırıklığı
 • Öfke ve Kızgınlık
 • Karmaşık Duygular
 • Anksiyete ve Stres
 • Reddedilmişlik Hissi
 • Kendi Eksikliklerini Düşünme
 • İletişim İhtiyacı
 • Uzaklaşma İhtiyacı

Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır? SSS

Engelleyen Erkek Sevmiyor Mudur?

Sevme durumu kişisel ve karmaşık olabilir, ancak engelleme sadece sevgi eksikliği değil, çeşitli duygusal veya ilişki dinamikleri sonucunda da gerçekleşebilir.

Sinirlenip Engelleyen Erkek Ne Düşünür?

inirlenip engelleyen erkek, ani bir duygusal tepkiyle hareket etmiş olabilir. Bu durumda düşünceleri karmaşık olabilir, pişmanlık veya açıklama isteği gibi duygular da olabilir.

Seven Bir Erkek Neden Engeller?

Seven bir erkek bile duygusal veya psikolojik nedenlerle engelleme yapabilir. Anlaşmazlık, uzaklaşma isteği veya kişisel alan ihtiyacı gibi sebepler bu duruma yol açabilir.

Whatsapptan Engelleyen Erkek Geri Döner Mi?

Bu kişisel ve ilişkiye bağlıdır. İletişim ve anlayışla, engeli kaldırarak veya açık bir şekilde iletişime geçerek geri dönebilir.

Video Kaynağı